Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Понад 2 млрд грн збитків державі - викрито злочинну організацію, яку очолював власник вугільних підприємств

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора правоохоронці викрили злочинну організацію, діяльність якої завдала державі понад 2 млрд грн збитків.

Йдеться про бенефіціарного власника вугільних підприємств, його довірену особу, керівника та бухгалтера підконтрольного йому підприємства, які об’єднались у злочинну організацію.

Їм повідомлено про підозру у створенні, керівництві злочинною організацією, а також участі у ній, ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом та доведення державного підприємства вугільної промисловості до стану стійкої фінансової неспроможності (ст. 255, ст. 212, ст. 209, ст. 219 КК України).

За даними слідства, підозрювані на чолі з вугільним бізнесменом, діючи під прикриттям правоохоронних органів, розробили схему ухилення від сплати податків на суму майже 1,2 млрд грн. В подальшому підозрювані легалізували ці кошти, придбавши нерухомість та елітні автівки, серед яких, автомобіль марки Rolls-Royce вартістю 22 млн грн. Загалом їм вдалося легалізувати понад 991 млн грн.

Крім того, учасники злочинної організації, користуючись фактичним контролем над державним підприємством, укладали заздалегідь невигідні договори та заблокували основний вид діяльності підприємства - видобуток кам’яного вугілля. Такими діями підозрювані довели підприємство до стійкої фінансової неспроможності з метою подальшого отримання юридичного контролю.

Правоохоронці провели обшуки за місцем знаходження суб’єктів господарювання, їх тіньових офісів та інших приміщеннях, виявили і вилучили речі та документи, які підтверджують їх незаконну діяльність.

Наразі бенефіціарного власника підприємства та трьох його поплічників затримали в порядку ст. 208 КПК України.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань, оперативний супровід - співробітниками Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.Заходи з документування та викриття проводилися спільно з працівниками Державної податкової служби та Державної служби фінансового моніторингу.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції Укра їни особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.