Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Перший обвинувальний акт за статтею колабораціонізм скеровано до суду

За процесуального керівництва Краматорської окружної прокуратури завершено досудове розслідування та направлено до суду обвинувальний акт стосовно чоловіка за здійснення колабораційної діяльності (ч. 1 ст. 111-1 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що 25 березня 2022 року мешканець м. Краматорська записав на мобільний телефон відео, у якому заперечував здійснення збройної агресії РФ проти України та публічно закликав громадян до підтримки незаконних рішень та дій держави-агресора. У подальшому він виклав запис на власну сторінку у соціальної мережі TikTok.

Зазначимо, що це перший обвинувальний акт, направлений до суду за вчинення колабораційної діяльності (ст. 111-1 Кримінального кодексу України), яка набрала чинності 15 березня 2022 року. За 15 днів її дії вже зареєстровано 151 кримінальне провадження.

Вона дозволяє притягувати до відповідальності осіб, які у будь-якій формі співпрацюють з державою-агресором. Санкція за вчинення такого злочину передбачає покарання до 12 років позбавлення волі.