Переправлення військовозобов’язаних за кордон на човні через лиман - викрито групу осіб

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури викрито учасників групи, які організували схему незаконного переправлення чоловіків призовного віку через держкордон в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 332 КК України).

За даними слідства, громадянин України, перебуваючи на території невизнаного Придністров’я, налагодив схему незаконного переправлення військовозобов’язаних громадян через держкордон. Бажаючих залишити країну, минаючи прикордонні пункти пропуску, чоловік підшукував через створений з цією метою телеграм канал. А троє його спільників доставляли чоловіків до кордону на автомобілі та переправляли на моторному човні поза пунктами пропуску через Кучурганський лиман. Вартість таких послуг оцінювали у 3-5 тис дол США з одного клієнта.

Групу викрито та затримано при спробі переправити через держкордон чотирьох чоловіків віком від 26 до 43 років. Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжного заходу.

Операцію з викриття провели прокурори спільно зі співробітниками УСР в Одеській області ДСР Нацполіції України та слідчими слідчого управління Головного управління Нацполіції в області.