Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Організували шахрайський call-центр на території Вінницької виправної колонії – викрито учасників злочинної організації

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора викрито «смотрящого» та учасників злочинної організації з числа в‘язнів Вінницької виправної колонії, які організували роботу шахрайського call-центру на території установи (ч. 2, 5 ст. 255, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 255-1 КК України).

За даними слідства ув’язнений, відбуваючи покарання у Вінницькій виправній колонії та підтримуючи «злодійські традиції», отримав статус так званого «смотрящого за установою». Він організував та налагодив схему шахрайського заволодіння коштами громадян України з виправної установи. Серед потерпілих також є військовослужбовці Збройних Сил України.

Залучивши спільників - нинішніх в‘язнів та осіб, які перебувають на волі, учасники злочинної організації координували отримання коштів, отриманих від роботи шахрайського call-центру. Представляючись працівниками служби безпеки центрального відділення одного з провідних українських банків, вони повідомляли його клієнтам про здійснення сумнівних операцій з їх рахунків, в зв‘язку з чим їх було заблоковано.

Потім власникам карток в цілях безпеки пропонувалося через мобільний додаток або термінали банку перерахувати усі гроші зі своєї картки на нібито спеціально створений під неї віртуальний рахунок. Насправді ж, гроші перераховувалися на рахунки третіх осіб, які були отримані учасниками схеми шахрайським шляхом або за винагороду.

На території Вінницької, Дніпропетровської, Одеської, Запорізької та  Чернівецької областей правоохоронці провели 25 обшуків у виправних установах та за місцями проживання спільників злочинної організації.

Наразі членів злочинної організації, які перебували на волі, затримано у порядку ст. 208 КПК України.

Повідомлено про підозру 10 особам, зокрема «смотрящому», керівнику злочинної організації та її учасникам. Вирішується питання стосовно обрання запобіжних заходів.

Операцію з викриття провели прокурори Офісу Генерального прокурора, спільно із прокурорами Вінницької обласної прокуратури, співробітниками Департаменту кіберполіції України, управління протидії кіберзлочинам Департаменту кіберполіції України в Харківській області, управління Служби безпеки України в Харківській області, Департаменту з питань виконання кримінальних покарань та Головного слідчого управління Нацполіції України.

Досудове розслідування триває.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню поки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.