Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Окупаційну суддю засуджено за сприяння депортації цивільного населення з Криму

За публічного обвинувачення прокуратури автономії окупаційну суддю Євпаторійського міського суду Республіки Крим визнано винною у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Її заочно засуджено до 10 років позбавлення волі. 

Прокурори у суді довели, що після окупації півострова засуджена почала здійснювати «правосуддя» він імені держави-агресора та реалізовувала політику, спрямовану на зміну демографічного складу населення півострова, забезпечуючи незаконну депортацію українців.

«Суддя» достовірно знала, що мешканці півострова перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права та жодні додаткові дозволи для проживання в Криму їм не потрібні. Всупереч цьому у 2017 році, керуючись законодавством рф, вона винесла «рішення» про примусове видворення громадянина України з території тимчасово окупованого півострова, де він постійно проживав.

Незаконне рішення було мотивоване нібито відсутністю дозвільних документів та недотриманням «правил перебування на території рф» потерпілого, який не бажав виїжджати з Криму. 

Це є серйозним порушенням вимог ст. 49 Конвенції про захист цивільного населення 1949 року, що забороняє, незалежно від мотивів, здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб з окупованої території.