Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Офіс Генпрокурора вперше прозвітував про результати кримінальних проваджень щодо збанкрутілих банків

На веб-порталі Офісу опубліковані звітні дані про результати кримінальних проваджень щодо збанкрутілих банків. Це перший публічний звіт про роботу на цьому напрямі, надалі вони оприлюднюватимуться щопівроку.

«Це зобов’язання Офісу Генпрокурора відповідно до Меморандуму із Міжнародним валютним фондом. І ми виконали цей структурний маяк МВФ. Справи щодо збанкрутілих банків, розслідування розкрадань та повернення активів фінустанов – наш незмінний пріоритет і цьогоріч ми продемонстрували значний прогрес», - заявила Ірина Венедіктова.  

З 2014 року в провадженні органів досудового розслідування перебувало понад 2 тисячі кримінальних проваджень про злочини, пов’язані з активами таких банків. До суду вже направлено більше 800 обвинувальних актів. Слідство триває у майже 450 провадженнях.

Цьогоріч за фактами незаконних оборудок з активами збанкрутілих банків експертно підтверджено заподіяння збитків на суму понад 8 млрд грн. Накладено арешти на майно вартістю 2 млрд грн.

Зокрема, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора поточного року до суду направлено 16 обвинувальних актів стосовно топ-менеджерів банків за фактами заподіяння понад 5 млрд грн збитків, знешкоджено 6 організованих злочинних угрупувань, що діяли у кредитно-фінансовій системі. Ще у 2 кримінальних провадженнях із встановленими збитками на суму близько 10 млрд грн триває ознайомлення підозрюваних з матеріалами досудового розслідування.

За процесуального керівництва прокурорів САП повідомлено про підозру у розтраті 8,2 млрд грн колишнім голові правління, його заступнику та керівнику департаменту міжбанківських операцій ПАТ КБ «ПриватБанк» та у розтраті понад 136 млн грн - колишнім голові правління та двом посадовцям ПАТ КБ «ПриватБанк». 

Також детективами НАБУ завершено досудове розслідування кримінального провадження за фактом протиправного вибуття з володіння НБУ під виглядом отримання ПАТ «ВіЕйБі Банк» стабілізаційного кредиту 1,2 млрд грн. Наразі триває ознайомлення з матеріалами 14 підозрюваних з числа топ-менеджерів НБУ та ПАТ «ВіЕйБі Банк».

До суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно колишнього голови Спостережної ради ПАТ «КБ «Стандарт» за фактом розтрати коштів банку у сумі 476,8 млн грн, досудове розслідування у якому здійснювалося Головним слідчим управлінням Державної фіскальної служби України.

Направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього заступника голови правління АТ «Банк «Фінанси та Кредит» унаслідок протиправних дій якого банку завдано збитків на суму 2,5 млрд грн. Досудове розслідування здійснювалося детективами Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань.

Передано до суду 2 обвинувальних акти стосовно Голови Правління та інших службових осіб ПАТ «Юніон Стандард Банк» за фактами розтрати коштів банку шляхом незаконної видачі кредитів підприємствам з ознаками фіктивності на 99 млн грн та сприяння кредитуванню підприємств з ознаками фіктивності без отримання застави на понад 384 млн грн. Досудове розслідування здійснювалося слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України.

Значних результатів на цьому напрямі вдалося досягнути і територіальним підрозділам органів прокуратури. У 2021 році ними до суду направлено близько 100 обвинувальних актів із установленими збитками на суму понад 2 млрд грн.