Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
У Києві викрили «детективне агентство», учасники якого незаконно стежили за громадянами

За процесуального керівництва Голосіївської окружної прокуратури міста Києва викрито діяльність так званого «детективного агентства», учасники якого здійснювали протиправне стеження за громадянами з використанням спеціальних технічних засобів та незаконно збували інформацію з державних та правоохоронних баз даних (ч. 2 ст. 361-1, ч. 3 ст. 362 КК України).

Згідно з матеріалами слідства, учасники «агентства» за грошову винагороду здійснювали приховане стеження за громадянами України шляхом візуального спостереження та слідкування за маршрутами пересування осіб.

До переліку послуг агентства також входило надання інформації з державних та правоохоронних баз даних.

Оплату за свої послуги так звані детективи приймали на банківські гаманці оформлені на підставних осіб.

В залежності від замовленого обсягу інформації на людину, вартість послуг «детективів» становила від 200 доларів США по наданню відомостей з баз даних (АРМОР, РАЦС, НАІС, АРКАН) до 1000 доларів США за послуги з візуального спостереження, складання досьє на особу та інші.

Крім того, одним із «детективів» на замовлення третіх осіб неодноразово замовлялася інформація, яка перебуває у володіння державного підприємства «Національні інформаційні системи». 

У свою чергу, невстановлені особи, за грошову винагороду здійснювали перевірку потрібних фізичних осіб за наявними базами даних та передавали отриману інформацію «детективу».

У ході досудового розслідування правоохоронцями проведено ряд оперативних закупок та обшуків, за результатами яких задокументовано протиправну діяльність вказаних осіб. Функціонування сайтів вказаного «агенства» заблоковано.

Одному з фігурантів повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченому ч. 2 ст. 361-2 КК України. Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії для притягнення до кримінальної відповідальності усіх учасників групи.

Досудове розслідування здійснюється слідчими СВ Голосіївського УП НП в м. Києві за оперативного супроводу ГУ СБУ в м. Києві та Київській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.