Незаконне вивезення з Криму награбованого окупантами українського зерна – двом капітанам суден повідомлено про підозри

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та м. Севастополя двом капітанам російських суден повідомлено про підозру за фактом порушення порядку в’їзду та виїзду з тимчасово окупованої територіі півострова Крим під час перевезення награбованого окупантами українського зерна (ч. 2 ст. 332-1 КК України).

За даними слідства, капітани суден «Матрос Позинич» та «Михаил Ненашев» під прапорами держави-окупанта здійснюють систематичні незаконні заходи та виходи з закритого Севастопольського морського торговельного порту. Підозрювані забезпечують завантаження суден зерном, яким представники держави-агресора незаконно заволоділи на окупованих територіях України, та перевозять його до третіх країн. Усвідомлюючи протиправність своїх дій, капітани суден періодично вимикали Автоматичну ідентифікаційну систему «AIS» та вносили до неї фіктивні відомості щодо курсу суден ніби в порти РФ, а не в закриті морські порти тимчасово окупованого Криму.

Досудове розслідування здійснюється ГУ СБУ в АР Крим та м. Севастополі.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.