Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Незаконне продовження перебування моряків за кордоном - викрито корупційну схему посадовців Одеського морського порту

Незаконне продовження перебування моряків за кордоном - викрито корупційну схему посадовців Одеського морського порту 

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито схему виготовлення фіктивних документів посадовцями Управління (служби) капітана Одеського морського порту для продовження перебування моряків за кордоном, без їхньої присутності (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 3, 4 ст. 358 КК України). 

За даними слідства, посадовці вносили до офіційних документів фіктивні відомості та самостійно готували особисті справи моряків, які перебували за кордоном, бажаючи уникнути мобілізації. 

Моряки зверталися до службових осіб порту через своїх агентів, які також пересилали готові документи за кордон. Вартість таких послуг складала від 1000 до 3000 доларів США. 

За такою схемою лише упродовж лютого-травня 2022 року посадові особи видали понад 100 посвідчень морякам, які фактично знаходилися за кордоном.

Під час проведення обшуків в офісних приміщеннях Управління (служби) капітана Одеського морського порту, суб’єктів господарювання та за місцем мешкання викритих осіб вилучено документацію, особові справи моряків, яким видавалися посвідчення, печатки, чорнові записи та гроші.

Після проведення ряду процесуальних заходів вирішуватиметься питання про повідомлення підозр причетним до схеми особам.

Досудове розслідування здійснює Головне слідче управління Нацполіції, за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.