Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
На Херсонщині правоохоронці ексгумували тіло чоловіка, вбитого в одній із облаштованих окупантами катівень міста

Прокурори Херсонської обласної прокуратури спільно зі слідчими Управління СБУ в Херсонській області та експертами в рамках кримінального провадження провели ексгумацію тіла чоловіка, який загинув від тортур російських окупантів в одній із катівень обласного центру.

За даними слідства, навесні 2022 року під час тимчасової окупації міста Херсона військовослужбовці рф незаконно затримали загиблого – місцевого мешканця. Чоловіка помістили до підвального приміщення будівлі, яку окупанти облаштували для ув’язнення та катування громадян.

За попередніми даними, впродовж двох тижнів до нього застосовувались тортури, що спричинили смерть.

У ході досудового розслідування правоохоронці встановили місце поховання закатованого чоловіка та провели ексгумацію тіла.

При поверховому огляді виявлено ознаки численних ушкоджень, серед яких переламані ребра.

Наразі тіло чоловіка направлено для проведення судово-медичної експертизи.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Прокурори продовжують збирати необхідні докази порушення норм міжнародного гуманітарного права країною-агресором, аби притягнути причетних до відповідальності.