Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
На привласненні майже 400 млн грн викрито керівництво Полтавського ГЗК, підконтрольного підсанкційному мільярдеру

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру шести учасникам організованої групи – голові, заступнику голови правління, головному бухгалтеру і начальнику відділу ПрАТ «Полтавський ГЗК», а також двом колишнім керівникам товариств.

Їм інкриміновано заволодіння чужим майном та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України).

За даними слідства, керівництво Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, який підконтрольний підсанкційному мільярдеру, протягом 2019-2021 років налагодили схему заволодіння корисними копалинами загальнодержавного значення. Вони реалізовували їх підконтрольним суб’єктам господарської діяльності за заниженими цінами без передбаченого на це відповідного спеціального дозволу.

Тонну видобутої сировини вони продавали «своїм товариствам» за ціною 30-50 грн. В подальшому ці товариства реалізовували її вже за ринковою ціною, яка була в 10 разів вищою.

Таким чином, фактично було легалізовано грошові кошти від продажу корисних копалин на загальну суму понад 380 млн грн.

Для реалізації такої оборудки її організатори вносили недостовірні відомості до звітної і фінансово-господарської документації.

Під час обшуків за адресами проживання, в офісах та на виробничих потужностях виявлено документи та інші речові докази.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління ДБР за оперативного супроводу СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.