Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Катував та імітував страту цивільних мешканців Київщини – повідомлено про підозру командиру бойової машини РФ

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури заступнику командира взводу – командиру бойової машини 1 десантно-штурмового взводу 5 десантно-штурмової роти 2 батальйонної тактичної групи збройних сил РФ заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, у березні 2022 року під час окупації села Луб’янка Бучанського району Київської області, підозрюваний на одній з вулиць села зупинив трьох місцевих мешканців. 

Направивши на них автоматичну зброю та, погрожуючи вбивством, окупант наказав потерпілим пройти до господарського приміщення на території одного з домоволодінь. Там він допитував чоловіків про їх приналежність до Збройних Сил України та інших військових і громадських формувань, місцеперебування таких підрозділів, правоохоронних органів, а також військовослужбовців АТО/ООС.

В подальшому підозрюваний одягнув на голову одного із затриманих мішок, зав’язав йому руки за спиною та завдавав удари прикладом автомата по голові. Після цього він поставив трьох чоловіків на коліна та продовжив завдавати їм удари по різних частинах тіла й проводити незаконний допит. Військовослужбовець РФ здійснював постріли в напрямку потерпілих, імітуючи їх страту. По черзі він відводив затриманих до підвалу, де змушував роздягатися та шукав на їх тілах символічні татуювання.

Досудове розслідування здійснюється слідчими ГУ СБУ в Київській області за оперативного супроводу співробітників Департаменту захисту національної державності СБУ.