Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Катування та вбивство цивільних у Херсоні - повідомлено про підозру «коменданту» російських окупаційних військ та його підлеглому

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури ідентифіковано та заочно повідомлено про підозру полковнику, заступнику командира 22-го армійського корпусу берегових військ чф вмф рф та підпорядкованому йому військовослужбовцю зс рф.

За даними слідства, у квітні 2022 року під час тимчасової окупації міста Херсон полковник був призначений на посаду так званого «коменданта окупаційної військової комендатури Херсонської області». У своєму підпорядкуванні він мав щонайменше 25 осіб, серед яких й ідентифікований військовослужбовець рф.

Координуючи їх спільні дії, «комендант» забезпечував окупаційний режим у регіоні та створював видимість допомоги місцевому населенню, яке опинилось в окупації.

Насправді ж, за його наказом українців незаконно затримували та звозили до створеної агресором катівні, яку облаштували у підвальному приміщенні захопленої будівлі Херсонського апеляційного суду.

Там людей піддавали жорстоким катуванням, застосовуючи психологічне та фізичне насильство, а також утримували у нелюдських умовах без їжі та води, схиляли до співпраці з окупаційною владою.

Безпосередній нагляд за утримуваними здійснював, у тому числі, підозрюваний військовослужбовець рф.

Виконуючи вказівки «коменданта», він періодично виходив за межі обов’язків «спостерігача», особисто допитуючи та застосовуючи тортури до незаконно ув’язнених.

Наразі задокументовано, що від їх злочинних дій лише в травні-липня минулого року постраждало щонайменше 12 цивільних осіб. Двох людей закатували до смерті.

На підставі зібраних доказів так званому «коменданту» інкриміновано віддання наказу про жорстоке поводження з цивільним населенням та вчинення інших порушень законів та звичаїв війни, що поєднані з умисним вбивством (ч. 2 ст. 28 та ч. 1, ч. 2 ст. 438 КК України).

Дії його підлеглого кваліфіковано як жорстоке поводження з цивільним населенням та інші порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.

Встановлюються інші військові рф, причетні до вчинення цих злочинів.