Ірина Венедіктова підписала декларацію про співробітництво між Офісом Генпрокурора та компетентними органами Франції

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала декларацію про наміри співробітництва між Офісом Генпрокурора та Управлінням кримінальних справ і помилувань Міністерства юстиції, Генеральною прокуратурою при Апеляційному суді м. Париж та Національною прокуратурою з боротьби з тероризмом Французької Республіки.

Це документ про співпрацю щодо найбільш серйозних злочинів, який передбачає надання взаємної правової допомоги щодо діянь, пов’язаних з міжнародним збройним конфліктом внаслідок збройної агресії з боку Російської Федерації проти України – злочинів проти людяності, воєнних злочинів та геноциду.

«Вкотре подякувала французькій стороні за щиру підтримку і практичну допомогу та плідну взаємодію, яка безупинно розвивається. Колеги із Франції першими прийшли нам на допомогу «на землі» - три ротації місії експертів жандармерії дуже допомогли у розслідуванні воєнних злочинів РФ. Ця держава однією з перших звернулася до Міжнародного кримінального суду, що дозволило прокурору Каріму Хану негайно розпочати розслідування ситуації в Україні», - наголосила Ірина Венедіктова.

В антитерористичній прокуратурі Франції є спеціальний підрозділ щодо воєнних злочинів. У ньому призначені окремі слідчі, які зараз займаються саме подіями на території України.

«У Французькій Республіці вже розпочато 7 справ щодо воєнних злочинів в Україні, зокрема розслідування загибелі журналістів. І в цьому питанні ми обговорили можливість об’єднати зусилля із колегами заради досягнення швидкого результату», - зазначила Генпрокурор.

Також вона наголосила, що французька прокуратура та МВС збирають свідчення потерпілих та очевидців, які виїхали до Франції, і вони готові передавати їх Україні за посередництва Євроюсту. «А ще наші партнери зазначили, що активно працюють над арештами російських коштів», - констатувала Генеральний прокурор.