Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Ініціювали та організували проведення псевдореферендуму щодо входження Луганщини до складу РФ – 4 особам повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури 4 організаторам псевдореферендуму повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 110, ч. 5 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, у вересні 2022 року двоє так званих «депутатів народної ради ЛНР III cкликання» ініціювали та голосували за псевдозакон про фейковий референдум «ЛНР» щодо входження до складу РФ. Вони звернулися до голови «ЛНР» для його підписання.

На його підставі 23-27 вересня 2022 року на окупованих територіях Луганської області організовано підготовку та проведення незаконного волевиявлення.

Під час псевдореферендуму у Луганську діяла «центральна виборча комісія ЛНР». На посаді «секретаря ЦВК ЛНР» ще одна підозрювана забезпечила підготовку засідань з питань проведення незаконного референдуму, підписання протоколів, організації доведення рішень до всіх членів «ЦВК» та «виборчих комісій», надання інформації російським медіа.

В організації та проведенні фейкового «референдуму» також взяла участь «член територіальної виборчої комісії Жовтневого району Луганська». Жінка спільно з іншими особами складала списки та ідентифіковувала виборців, забезпечувала видачу «бюлетенів» для голосування та їх підрахунок.

Досудове розслідування здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ України в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.