Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Генеральний прокурор провів нараду з керівним складом органів прокуратури

Генеральний прокурор Андрій Костін провів першу розширену нараду з керівниками обласних прокуратур та очільниками підрозділів Офісу Генерального прокурора, на якій було визначено загальнодержавні вектори діяльності відомства.

Андрій Костін наголосив, що робота в надскладних умовах воєнного стану, на окупованих державою-агресором територіях та під постійними обстрілами потребує від прокурорів максимальної концентрації зусиль.

Першочергове завдання – забезпечення невідворотності покарання для кожного, хто вчинив воєнний злочин на українській землі. І не лише в національних судах, а й на міжнародному рівні. «Сьогодні кожен український громадянин чекає на відновлення справедливості. І наша мета – законний вирок для кожного, хто прийшов до нас зі зброєю в руках. Бо саме вирок – це найбільш зрозумілий для суспільства результат нашої роботи», - наголосив Андрій Костін. 

Генпрокурор зазначив, що державна зрада, колабораційна діяльність та пособництво державі-агресору в умовах воєнного стану в очах суспільства прирівнюються до розпалювання війни. «Особливо це стосується тих, хто присягав на вірність українському народові та Україні», - додав Андрій Костін.

Принциповою та безкомпромісною має бути реакція прокурорів на всі факти корупційних проявів. Концентрація зусиль на розслідуванні фактів незаконного використання бюджетних коштів, передусім виділених на відновлення зруйнованої інфраструктури, розкраданні гуманітарної допомоги. У пріоритеті також забезпечення законності щодо вивезення зерна та вжиття заходів щодо недопущення штучних перешкод з боку недоброчесних посадовців у цьому процесі.

Особливу увагу Генеральний прокурор загострив на питанні доброчесності працівників прокуратури. «Я не дозволю нікому підривати авторитет відомства, особливо зараз, коли вся країна перебуває в стані повномасштабної війни, а наші воїни віддають життя на передовій», - підкреслив він.

«Реалії сьогодення ставлять перед нами багато додаткових завдань і від їх ефективного та оперативного виконання залежатиме рівень захищеності громадян. Сьогодні саме прокуратура, основним завданням якої є захист прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави, має стати локомотивом системних зрушень у діяльності всієї правоохоронної системи», - резюмував Генеральний прокурор.