Французькі експерти прибули до України для допомоги у розслідуванні воєнних злочинів РФ

Місія французьких експертів допомагатиме розслідувати воєнні злочини РФ. Про це повідомила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова під час спільної роботи у м. Буча Київської області.

«Представники правоохоронних органів Франції приєдналися до нашого фронту справедливості. Колеги із французької жандармерії та медичної служби Збройних Сил Французької Республіки прибули до України, щоб допомогти у розслідуванні вбивств російськими військовими людей на Київщині», - зауважила вона.

Місія приїхада із ДНК-лабораторією та необхідним обладнанням для організації огляду тіл та впізнання. Вона працюватиме в Україні упродовж 15 днів.

«Зібрані нами спільно з колегами докази будуть використовуватися у національних розслідуваннях, а також можуть бути передані до Міжнародного кримінального суду», - наголосила Ірина Венедіктова.

У Бучі вже завершилась ексгумація 49 тіл із великої тимчасової могили біля місцевого храму. Поруч знайшли ще три поховання із 6 тілами. Як повідомила Генпрокурор, в одному з них – за попередніми даними, мати і двоє дітей 4 і 11 років. Наразі із свідчень вважається, що їхній автомобіль був розстріляний і жінка з дітьми повністю згоріли.

«Російські війська діють за тактикою випаленої землі: винищують все живе на своєму шляху. Ці невинні жертви - черговий доказ їхніх звірств, про які ми кричимо світові і які тихо, скурпульозно і професійно намагаємось розслідувати, щоб притягнути до відповідальності кожного воєнного злочинця з РФ», - підкреслила Ірина Венедіктова.

Вона також додала, що завтра починається розкопка ще одного великого поховання поруч із церквою в Бучі. За попередніми даними, там від 40 до 60 тіл загиблих.

До роботи приєднаються і французькі колеги. У складі групи судово-медичні експерти, експерти з балістики, експерти з питань ДНК-аналізу, експерт з дактилоскопіювання, вибухотехнік, експерт огляду місця злочину та помічники слідчих.

«Дипломатія Президента України в дії - весь світ об‘єднується, щоб підтримати нашу державу в біді, яку принесла війна розв‘язана РФ», - заявила Генеральний прокурор.