Ексзаступнику директора держпідприємства повідомлено про підозру у несанкціонованому віддаленому доступі до ресурсів судової системи

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру колишньому заступнику Гендиректора ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України, який на момент вчинення злочину виконував обов’язки Генерального директора ДП. Йому інкриміновано несанкціонований доступ до інформаційних ресурсів судової системи (ч. 1 ст. 361 КК України).

За даними слідства, під час планових робіт з модернізації програмного забезпечення інформаційно-телекомунікаційної системи суду посадовець надав третім особам несанкціонований віддалений доступ до її мережевого обладнання. Воно використовується для функціонування електронних сервісів судової системи – електронної пошти, Єдиного державного реєстру судових рішень, колл-центру тощо.

В результаті несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем було порушено встановлений порядок маршрутизації інформації, а також спотворено процес її обробки.

Наразі встановлюються обставини правопорушення та особи, які можуть бути до нього причетними.

Досудове розслідування здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті Києві, за оперативного супроводу ДКІБ СБУ. 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.