Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Допоміг ворогу депортувати понад 1700 осіб із Херсонщини – повідомлено про підозру ексзаступнику Голопристанської колонії

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру колишньому заступнику начальника - начальнику відділу «Голопристанської виправної колонії № 7» за фактом депортації та примусового переміщення понад 1700 осіб. Всі вони за вироками судів були засуджені та утримувалися в установах відбування покарань Херсонської області.

Йому інкриміновано вчинення за попередньою змовою групою осіб інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, підозрюваний під час тимчасової окупації Херсонщини перейшов на бік ворога. Згодом він був призначений  керівником незаконно створеної окупантами Голопристанської установи виконання покарань.

На цій псевдопосаді підозрюваний забезпечував тимчасове розміщення на території колонії засуджених, які були привезені з інших виправних установ правобережжя Херсонщини, звідти їх на спецавтівках вивозили до аналогічних установ, розташованих в рф та на тимчасово окупованих територіях України.

Таким чином, восени 2022 року за наказом вищого керівництва підозрюваний разом із працівниками пенітенціарної системи росії сприяв незаконному переміщенню понад 1700 осіб.

Досудове розслідування - ГУНП в Херсонській області.