Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 15 років за ґратами засуджено коригувальника ракетного удару по Яворівському полігону, внаслідок якого загинуло більше 60 людей

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Львівської обласної прокуратури суд визнав громадянина України винним у державній зраді та засудив до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна (ч. 1 ст. 111 КК України). 

Прокурори у суді довели, що з початку повномасштабного вторгнення 73-річний уродженець м. Львова - колишній працівник КДБ СРСР - співпрацював з агентами фсб рф. Він збирав відомості про розташування військових об’єктів, зброї та об’єктів критичної інфраструктури в регіоні.

Засуджений через месенджер Теlegram переслав карту-схему Яворівського військового полігону. На ній зображено розташування військових містечок Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Додатково зазначив, де знаходяться казарми та гуртожитки.

13 березня 2022 року окупанти здійснили обстріл цих обʼєктів, загалом випустивши понад 30 ракет. Тоді загинуло понад 60 людей, більше 160 було поранено.

Окрім цього, львів’янин передавав ворогу іншу інформацію з метою підривної діяльності проти України. 

Правоохоронці затримали навідника у червні 2022 року. На вирок він чекав під вартою.

Під час судового засідання коригувальник свою провину так і не визнав, у скоєному не розкаявся.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління Служби безпеки України у Львівській області.