Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До роботи Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків воєнних злочинів широко залучатиметься громадянське суспільство, це – надважливо

В Офісі Генерального прокурора відбулася зустріч з громадськими організаціями та представниками громадянського суспільства в рамках підготовки до початку роботи Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків воєнних та інших міжнародних злочинів.

Обговорили напрями взаємодії органів влади та громадського сектору при функціонуванні нової структури, а також вироблення «дорожньої карти» для надання комплексної та кваліфікованої допомоги.

«Кожен потерпілий від нелюдських злочинів росії насамперед повинен відчувати людиноцентричний підхід під час комунікації в кримінальному провадженні. Завдання держави підвищити ефективність розслідування воєнних злочинів через забезпечення комфортних умов для потерпілих та свідків», – підкреслила заступник Генпрокурора Вікторія Літвінова.

Керівник Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків Вероніка Плотнікова зазначила, що у своїй діяльності центр налаштований на сприйняття та застосування досвіду світового співтовариства.

«Це нова структура як для органів прокуратури, так і для нашої держави. Водночас це не нова структура для світу. Як правило, такі інституції починають працювати в державах, які пережили збройну агресію. Сьогодні ми говоримо про нашу співпрацю з Хорватським центром потерпілих і свідків, досвід Боснії, США. Це те, до чого ми будемо прагнути», – наголосила Вероніка Плотнікова.

Заступник Генпрокурора повідомила, що днями розпочнеться конкурс на посади координаторів Координаційного центру. Це будуть не прокурори, а фахівці зі спеціальними навичками роботи з людьми, які пережили психологічну травму. Вони інформуватимуть потерпілих та свідків про їхні права і стан розслідування в межах, визначених кримінальним процесуальним законодавством, запобігатимуть повторній травматизації, координуватимуть надання психологічної, медичної та соціальної допомоги тощо.

На початку функціонування Координаційний центр зорієнтований на громадян, які перебувають зараз в Україні, в майбутньому йтиме мова і про міжнародну співпрацю – роботу з потерпілими та свідками за кордоном.

Крім того, у співпраці з національними та міжнародними інституціями, громадянським суспільством будуть вироблені механізми допомоги тим, хто перебуває на тимчасово окупованій території, особливо ж – у зоні екологічної катастрофи, що сталася внаслідок руйнування Каховської ГЕС.

Представники громадськості надали свої актуальні пропозиції для сприяння та більш ефективної роботи Координаційного центру: