Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Україна екстрадувала до Чехії 6 іноземних громадян – учасників міжнародного шахрайського call центру

У рамках міжнародно-правового співробітництва Офіс Генпрокурора забезпечив екстрадицію до Чеської Республіки 6 підозрюваних громадян іноземних країн з метою їх подальшого притягнення до кримінальної відповідальності. Наразі вирішується питання щодо видачі (екстрадиції) ще однієї особи.

Екстрадовані були затримані на території Одеської області в рамках спільної спецоперації Офісу Генпрокурора, Нацполіції України та правоохоронних органів Чеської Республіки.

Слідством встановлено, що з вересня 2022 року група осіб, до складу якої входили громадяни України та іноземці, організувала та забезпечила діяльність масштабного міжнародного call центру в Одесі.

Учасники злочинної організації телефонували громадянам Чеської Республіки та представлялися технічною підтримкою Чеського народного банку. Вони переконували довірливих потерпілих в необхідності захистити нібито скомпрометований обліковий запис і для збереження грошових коштів перевести їх на інших банківський рахунок. Ці рахунки були зазделегідь підготовлені правопорушниками.

На даний час встановлено, що потерпілим від діяльності шахрайського call центру завдано збитків на загальну суму понад 5,5 млн грн, у Чеській Республіці задокументовано випадки шахрайства на понад 20 млн чеських крон.

За цими фактами розпочато кримінальні провадження правоохоронними органами України та Чеської Республіки.