Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 8 років за ґратами засуджено жителя невизнаного Придністров’я за теракти в Одесі на замовлення російських кураторів

За публічного обвинувачення прокурорів Одеської обласної прокуратури суд визнав винним громадянина Республіки Молдова в організації терористичного акту, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 258 КК України). Йому призначено покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори в суді довели, що наприкінці минулого року мешканець невизнаної Придністровської республіки, за вказівкою російських кураторів, планував та реалізовував на території Одещини терористичні акти. До вчинення злочинів він залучив свого знайомого громадянина України. Щоб перевірити його готовність засуджений дав йому завдання забруднити червоною фарбою пам’ятний знак «героям Небесної Сотні» у сквері біля Одеської Облдержадміністрації. За це виконавець отримав 400 дол США.

Далі засуджений доручив чоловікові підпалити військові автомобілі, що знаходились на території однієї з військових частин в Одесі, обіцяючи 800 дол США винагороди. При цьому він зазначив, що цей терористичний акт викличе суспільний резонанс на території України та порушить громадську безпеку. А нанесена матеріальна шкода військовому майну спричинить збитки для обороноздатності Збройних Сил України.

Чоловіка було викрито та затримано безпосередньо під час передачі коштів виконавцеві.