Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 5 років за ґратами засуджено колаборанта, який під час окупації Ізюмщини обіймав посаду «завідуючого сектору ЖКГ»

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Ізюмської окружної прокуратури Харківської області суд визнав чоловіка винним у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Йому призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, повʼязані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади, установах, підприємствах та організаціях незалежно від форми власності строком на 10 років.

Прокурори у суді довели, що на початку червня 2022 року у смт Савинці на Ізюмщині місцевий мешканець пішов на співпрацю з ворогом.

Чоловік погодився на пропозицію представників РФ та обійняв посаду так званого «завідуючого сектору житлово-комунального господарства» у селищі. За «роботу» окупанти пообіцяли колаборанту заробітну плату в російських рублях.

Псевдоначальник організовував та проводив колективні наради, надавав розпорядження працівникам щодо виконання робіт, вирішував питання матеріально-технічного забезпечення сектору.

Правоохоронці викрили колаборанта наприкінці жовтня 2022 року у м. Балаклія.

Досудове розслідування здійснював СВ ВП №1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області.