Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Застрелив жінку за те, що говорила українською мовою, – російського військового засуджено до 15 років увʼязнення

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури суд визнав російського військового винним у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України). 

Йому призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі. 

Засуджений – заступник командира 3-ого танкового батальйона по озброєнню 6-ої окремої танкової бригади (в/ч 54096, 1-ої танкової армії західного військового округу зс рф).

Прокурори довели, що 2 червня 2022 року в окупованому на той момент Ізюмі російський військовий застрелив місцеву жительку.

Жінка підійшла до штабу російських військовослужбовців, де був WI-FI та звʼязок. Вона хотіла зателефонувати своєму брату, який проживає в Івано-Франківській області.  

Зі штабу вийшов засуджений, який почув українську мову від жінки. Це його обурило та розлютило. Він підійшов до неї з пістолетом та вистрелив у груди. Потерпіла загинула на місці.

Оскільки засуджений переховується від українського правосуддя, строк відбуття ним покарання почне обчислюватись з моменту його фактичного затримання. 

Досудове розслідування здійснювали слідчі СУ ГУНП в Харківській області. Оперативний супровід – співробітники Управління стратегічних розслідувань в Харківській області ДСР НПУ.