Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 15 років ув’язнення засуджено блогера-мільйонника, який виправдовує збройну агресію рф та розповсюджує антиукраїнську пропаганду

За публічного обвинувачення прокурорів Вінницької обласної прокуратури проросійского блогера і пропагандиста заочно засуджено до 15 років з конфіскацією майна.

Його визнано винним у розповсюдженні матеріалів із публічними закликами до насильницької зміни державної влади та зміни меж території на порушення порядку, встановленого Конституцією України, державній зраді, пропаганді війни, виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії рф проти України та глорифікації її учасників (ч. 2 ст. 109, ч. 1 ст. 110, ч. 2 ст. 111, ст. 436, ч. 2 ст. 436-2 КК України).

Прокурори у суді довели, що громадянин України у 2014 році виїхав на територію росії. Там швидко зробив кар’єру блогера-мільйонника за рахунок своєї співпраці зі спецслужбами рф.

Засуджений створив YouTube- та Телеграм-канал.

У своїх авторських програмах він дискредитує Збройні Сили України, «обґрунтовує» необхідність зміни конституційного ладу та меж території України, «легітимізує» терористичні організації «л/днр» та окуповані українські території. Також надає викривлені коментарі щодо щодо геноциду держави-агресора в Україні.

Ця діяльність пропагандиста спрямована на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, обороноздатності, економічній та інформаційній безпеці України в умовах воєнного стану.

Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ у Вінницькій області.