Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 15 років тюрми засуджено жителя Вінниці, який допомагав ворогу готувати ракетні удари по обласному центру

За публічного обвинувачення прокурорів Вінницької обласної прокуратури місцевого жителя визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори у суді довели, що чоловік свідомо погодився на співпрацю з фсб рф. Він сприяв ворожій спецслужбі у підготовці ракетних атак на обласний центр.

Для цього збирав і передавав державі-агресору інформацію про об’єкти військової й цивільної інфраструктури, їх адреси, режим роботи та охорони.

З травня по червень 2023 року засуджений спостерігав за територією одного з підприємств оборонного комплексу, вивчав місця розташування контрольно-пропускних пунктів, фіксував факти в’їзду та виїзду військової техніки.

Також за допомогою спеціального програмного забезпечення він сканував мережі Wi-Fi та вежі мобільного зв’язку біля стратегічних військових об’єктів у Вінниці.

Здобуті дані з фотодоказами та електронними картами засуджений надсилав своєму куратору з фсб рф. Той підтверджував їх отримання і використання у проведенні підривної діяльності проти України.

Правоохоронці затримали чоловіка під час чергового спостереження за оборонним підприємством та вилучили речові докази вчинення злочину.

До вироку суду він перебував під вартою.

У суді засуджений свою вину не визнав.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ у Вінницькій області.