Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 15 років позбавлення волі засуджено навідника за розкриття координат блокпоста і бомбосховища у деокупованому Лимані

За публічного обвинувачення прокурорів Донецької обласної прокуратури суд визнав мешканця м. Лиману винним у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України). 

Його засуджено до 15 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаною із виконанням організаційно-розпорядчих функцій в органах державної влади та місцевого самоврядування, строком 15 років та з конфіскацією майна.

Прокурор у суді довів, що прибічник російської ідеології, невдоволений деокупацією м. Лиману українськими військовими, у травні 2023 року зв’язався зі своїм знайомим, з яким колись навчався у школі. Ним виявився навідник танкової роти тактичної групи «Купол» однієї з мотострілкових бригад «днр».

Під час спілкування у забороненій російській соцмережі засуджений охоче надсилав йому інформацію з даними про місця розташування ЗСУ й блокпосту на території населеного пункту. В одному з таких повідомлень чоловік розкрив координати місцезнаходження бомбосховища, у якому ховались люди.

Під час одного з допитів чоловік також зізнався, що спеціально розкидав по дорогах саморізи аби пробити шини автівок українських захисників. За таку «відданість» окупаційна адміністрація призначила його звичайним комірником одного з місцевих складів.

На вирок суду мешканець м. Лиману, який так і не визнав свою провину, чекав під вартою.

Досудове розслідування здійснювало ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.