Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 12 років за ґратами засуджено священника УПЦ (МП) в Луганській області за інформування ворога про позиції українських захисників

За публічного обвинувачення Лисичанської окружної прокуратури Луганської області суд визнав священнослужителя Сєвєродонецької єпархії УПЦ (МП) у колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 7 ст.111-1 КК України). Йому призначено покарання у виді 12 років позбавлення волі.

У суді прокурори довели, що священник храму з Лисичанська надавав допомогу у веденні бойових дій збройним формуванням РФ проти української армії.

З середини квітня 2022 року він збирав інформацію про чисельність та дислокацію техніки, а також озброєння Збройних Сил України у Сєвєродонецьку та в прилеглих до міста населених пунктах. Її передавав представникам армії країни-агресора через месенджер.

Ворог використовував отримані відомості для встановлення місцезнаходження та вогневого ураження цілей.

Прихильника «руського миру» викрито та затримано наприкінці квітня 2022 року. Під час документування злочину правоохоронці виявили листування священнослужителя з представниками збройних формувань ворога.

До набрання вироком законної сили засуджений перебуватиме під вартою.

Досудове розслідування здійснювали слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.