Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 10 років за ґратами засуджено так званого «директора Бердянского морского торгового порта», який сприяв незаконному вивезенню зерна з українських агропідприємств

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Запорізької обласної прокуратури в порядку спеціального судового провадження колишнього начальника відділу оперативного реагування служби безпеки Бердянського порту визнано винним у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

Його засуджено до 10 років позбавлення волі із конфіскацією всього належного майна та позбавленням права обіймати певні посади строком на 15 років.

Прокурори в суді довели, що з квітня 2022 року чоловік, заручившись підтримкою представників окупаційної адміністрації, погодився на призначення «и.о. начальника Бердянского морського торгового порта». З липня 2022 року за наказом псевдогубернатора Запорізької області він став так званим «директором государственного унитарного предприятия Запорожской области «Бердянский морской торговый порт».

Псевдокерівник добровільно надавав ворогу допомогу у влаштуванні роботи морського порту на користь країни-агресора. Організував інвентаризацію майна портового господарства з подальшою передачею у власність ворога належних Україні матеріальних цінностей - буксирів, портових кранів, автонавантажувачів, автомобільної вантажної техніки тощо.

Працюючи на окупаційну владу, він забезпечив вилучення з зернових терміналів порту зерна українських агропідприємств з подальшою організацією його незаконного вивезення.

У своїх інтерв’ю пропагандистським медіа активно розповідав про діяльність підприємства в «плідній» взаємодії з окупаційною адміністрацією рф.

Наразі засуджений перебуває на тимчасово окупованій території, де переховується від правосуддя.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ в Запорізькій області.