Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 10 років за ґратами засуджено ректора окупаційного «Луганського університету ім. Даля», який допомагав організовувати псевдореферендум

За публічного обвинувачення прокурорів Івано-Франківської обласної прокуратури суд визнав жителя Луганщини винним у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

Його засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також його позбавлено права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та закладах освіти строком на 15 років.

В суді прокурор довів, що ректор так званого Луганського університету імені Володимира Даля брав активну участь у підготовці та проведенні псевдореферендуму.

У липні 2022 року він організував у приміщенні університету засідання так званого «другого складу громадської палати луганської народної республіки», на якому було прийнято рішення щодо створення «громадського штабу референдуму про приєднання лнр до складу рф».

Після цього він як учасник штабу займався підготовкою та проведенням псевдореферендуму – надав приміщення навчального закладу для голосування і розміщення так званої виборчої комісії.

В день «волевиявлення» він голосував на «камеру» як герой пропагандистського відео, в якому незаконний референдум – довгоочікувана подія для громадськості Луганська та студентів університету.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Івано-Франківській області.