Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Депутату Херсонської міськради повідомлено про підозру у колабораціонізмі

За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру депутату Херсонської міськради у співпраці з державою-агресором (ч. 6 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, депутат Херсонської міської ради від політичної партії «Блок Сальдо», знаючи, що м. Херсон тимчасово окуповане збройними формуваннями РФ, записав відеозвернення для російського інтернет–видання. Він закликав місцевих мешканців скласти зброю та припинити бойові дії. Також депутат організував та фактично брав участь у проведенні проросійського мітингу із пропагандою комуністичного, тоталітарного режиму, який транслювався у російських ЗМІ та у соціальних мережах.

З метою підтримки дій збройних сил РФ та окупаційної адміністрації держави-агресора, підозрюваний за попередньою змовою з іншими особами оголосив про створення незаконного формування під назвою «Комитет спасення Херсонщины «За мир и порядок»». Під час засідання цього «комітету» було проведено голосування на підтримку дій окупаційної адміністрації держави-агресора.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчимиПодільського УП ГУ Нацполіції м. Києва за оперативного супроводу Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою ДЗНД СБУ.