Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Делегація українських прокурорів зустрілася з Генеральним прокурором США Мерріком Гарландом

В рамках навчальної поїздки до США делегація українських прокурорів зустрілася з Генеральним прокурором США Мерріком Гарландом. Голова делегації - директорка Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків Вероніка Плотнікова - подякувала Генеральному прокурору та команді Міністерства юстиції за системну підтримку України у прагненні відновити справедливість та забезпечити високі стандарти правосуддя.

Представники Офісу Генпрокурора проходять кількаденне навчання, присвячене впровадженню механізмів підтримки для учасників кримінального процесу в контексті розслідування воєнних злочинів. 

Захід був організований Міністерством юстиції США та відділом INL (Бюро з питань міжнародної боротьби з наркотиками та правоохоронної діяльності) задля посилення інституційної спроможності органів прокуратури України.

Навчання сфокусоване на вивченні досвіду США в забезпеченні всебічної підтримки для свідків та потерпілих від воєнних злочинів, включно з тими, які мають чутливий характер.

Особлива увага приділяється питанням належної взаємодії з учасниками кримінального процесу задля оперативного реагування на виклики, повʼязані із забезпеченням їхніх потреб на усіх етапах провадження.

Набуті теоретичні і практичні навички допоможуть сформувати міцний фундамент для роботи Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків — новоствореного підрозділу Офісу Генпрокурора, команда якого невдовзі буде остаточно сформована за результатами кадрового набору.

«Сьогодні ми тут, аби перейняти досвід наших американських колег у ключових аспектах допомоги і захисту потерпілих і свідків, щоб найкращим чином використати його у нашій щоденній роботі. Для того, щоб кожна людина могла відчути справедливість, бути захищеною та максимально оговтатися від травм, завданих жахливими воєнними злочинами агресора», – підкреслила керівник Центру Вероніка Плотнікова.

Програмою тренінгу заплановано серію зустрічей, зокрема з представниками Міністерства юстиції, Офісу федерального та окружного прокурора, Верховного Суду, департаменту поліції, Центру захисту прав дітей. На цих зустрічах детально зосередяться на вивченні необхідних практик, які згодом будуть застосовуватися в роботі українських прокурорів та фахівців Координаційного центру.