Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Боротьба з колаборантами триває – підозрюються головний редактор газети та начальниця РАГСу у Маріуполі

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури двом громадянам України заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. ч. 5, 6 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, у травні 2022 року мешканець м. Донецька погодився на пропозицію представників держави-агресора та добровільно зайняв псевдопосаду виконуючого обов’язки «головного редактора газети «Приазовський робочий», яка випускається у м. Маріуполі. Він співпрацює з окупаційною адміністрацією міста і так званим «міністерством інформації ДНР», формує матеріали з пропагандою на підтримку РФ. Підозрюваний у своїх «публікаціях» викривляє події задля створення образу законності окупації частини Донеччини та легітимності дій незаконних органів влади. У подальшому газету безкоштовно розповсюджують серед мешканців зруйнованого загарбниками міста. 

Інша підозрювана у квітні поточного року також стала працювати на ворога та добровільно обійняла псевдопосаду «начальника міського відділу РАГС Маріупольського міського управління юстиції міністерства юстиції ДНР». Жінка керує псевдоустановою, організовує ведення реєстру актів цивільного стану, здійснює функції з реалізації «державної» політики фейкової республіки в сфері реєстрації народження, шлюбу, зміни імені і видачі свідоцтв про смерть громадян.

Досудові розслідування здійснюються слідчим відділом 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.