Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Арештовано залізну руду російського олігарха вартістю майже 1,8 млрд грн

За клопотанням прокурорів Офісу Генерального прокурора суд арештував 166 тисяч тонн залізної руди в декількох морських портах України. Уся сировина є власністю іноземної компанії. Орієнтовна вартість арештованого близько 1,8 млрд грн.

За даними слідства, упродовж 2021-2022 років юридична особа-нерезидент, зареєстрована в країні ЄС, разом з компаніями РФ, афілійованими з російським олігархом, задекларувала переміщення територією України до країн Азії в митному режимі «транзит» залізну руду на загальну суму понад 1,3 млрд грн.

З метою ухилення від сплати податків та інших обов’язкових платежів, які сплачуються в ході імпорту товарів на територію України, службові особи компанії використовували механізм так званого «перерваного транзиту». Насправді ж вони не мали на меті вивезення руди за межі України. Фактично службові особи компанії відвантажували товар суб’єктам господарювання - резидентам України, не сплачуючи при цьому митні платежі.

Таким чином державі завдано понад 118 млн грн збитків.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах здійснюється детективами Бюро економічної безпеки за оперативного супроводу співробітників СБУ (ч. 3 ст. 212 КК України).

Згаданий російський олігарх є афілійованим власником компанії, наближеним до президента РФ. Після вторгнення РФ на територію України 24 лютого 2022 року його внесено у санкційні списки США та Євросоюзу. Йому заборонено в’їзд у країни Євросоюзу, а також «заморожені» всі активи. США та країнами ЄС накладено санкції на яхти, приватні літаки, віллу, 6 компаній, які належать йому на суму 66 млн євро.