Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Арештовано активи начальника служби безпеки президента-втікача

В межах кримінального провадження за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, накладено арешт на майно начальника служби безпеки президента-втікача, який очолював цю службу упродовж 2008-2012 років. 

Арештовано його корпоративні права підприємства, готельний комплекс у Буковелі, земельні ділянки, автомобіль Mercedes-Benz GL 550, квартиру та паркомісця у місті Києві.

За даними слідства, під час збройної агресії РФ поза офіційними пунктами пропуску він покинув підконтрольну Україні територію. Перебуваючи на тимчасово окупованих територіях Донецької області та Автономної республіки Крим, фінансував дії, вчинені з метою зміни меж території України та здійснював дії, спрямовані на пособництво державі-агресору.

Не пізніше грудня 2022 року він очолив охорону губернатора Ульяновської області РФ та був разом з ним 26.12.2022 в тимчасово окупованому Маріуполі.

За результатами проведення санкціонованих обшуків виявлено та вилучено документи, що свідчать про його протиправну діяльність, чорнові записи, засоби зв’язку, комп’ютерну техніку, 13 одиниць різного виду зброї та 5611 набоїв до них.

Досудове розслідування за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється слідчими Головного слідчого управління СБУ (ст. 110-2 КК України).

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.