Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Апеляційний суд підтвердив вирок для військових РФ за жорстоке поводження з цивільними під час окупації села Ягідного – 12 років за ґратами

За принципової позиції прокурорів Чернігівським апеляційним судом залишено без змін вирок Чернігівського райсуду стосовно трьох військовослужбовців ЗС РФ за порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Їм призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 12 років.

Доведено, що під час окупації села Ягідного на Чернігівщині обвинувачені жорстоко поводилися з цивільними. Військові країни-агресора проходили службу у взводах мінометної батареї 2–ї механізованої бригади військової частини 55115 з дислокацією в місті Кизил Республіки Тива РФ.

Зі зброєю в руках військові РФ насильно вдиралися до будинків мирних мешканців і автоматними чергами хаотично стріляли по приміщеннях, в яких переховувалися люди з дітьми.

Також обвинувачені виводили місцевих мешканців на вулицю при мінусовій температурі. Погрожуючи розстрілами, вони змушували їх роздягатися у присутності жінок та дітей.

Проявляючи надмірну жорстокість, військовослужбовці РФ безпричинно застосовували фізичне насильство до потерпілих, завдаючи побоїв автоматичною зброєю.

Окрім того, вони незаконно позбавили волі місцевих мешканців, замкнувши їх на 3 дні у погребі власного домоволодіння. При цьому обмежили цивільним доступ до води, їжі та свіжого повітря.

Досудове розслідування здійснювалося Управлінням СБУ в Чернігівській області.

Вирок набрав законної сили.