Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Андрій Костін: Офіс Генпрокурора запроваджує світові стандарти захисту інтересів потерпілих та свідків

Генеральний прокурор Андрій Костін вніс зміни до Стратегії розвитку прокуратури на 2021–2023 роки щодо впровадження підходу, орієнтованого на постраждалих та свідків у справах щодо сексуального насильства, пов’язаного зі збройним конфліктом.

«Офіс Генпрокурора запроваджує світові стандарти захисту інтересів потерпілих та свідків. Наші пріоритети — захист, повага, справедливість», — зазначив Генеральний прокурор.

Новий блок стратегії слугуватиме дорожньою картою для всіх правоохоронних органів, що мають справу з потерпілими і свідками сексуального насильства.

Ключові зміни:
- Посилення механізму виявлення та реагування на факти сексуального насильства, пов’язаного зі збройним конфліктом (СНПК).
- Застосування стандартів, визначених Глобальним кодексом поведінки для осіб, які збирають та використовують інформацію про систематичне сексуальне насильство в умовах конфлікту (Кодексу Мурад): зобов’язання не завдавати шкоди постраждалій особі; повага до автономії особи; принцип інформованої згоди постраждалої особи; принцип конфіденційності, тощо.
- Удосконалення системи спеціалізації працівників правоохоронних органів щодо розслідування фактів СНПК, в органах правопорядку, передусім в органах прокуратури, у тому числі шляхом створення спеціалізованих підрозділів.
- Створення робочих груп за участі представників національних інституцій та міжнародних експертів для розробки і поширення політики, процедур і практики розслідування, судового переслідування за злочини, пов’язані із сексуальним насильством, удосконалення національного законодавства у цій сфері.
- Проведення тренінгів з розслідування злочинів цієї категорії за участі слідчих і прокурорів, практикуючих лікарів, психологів, представників громадянського суспільства.
Внесення змін до Стратегії відбулося в день старту щорічної міжнародної кампанії «16 днів проти гендерно обумовленого насильства», до якої цьогоріч долучився Офіс Генерального прокурора.

«Україна вже довела, що обрала шлях поваги до прав людини. Це найбільша наша цінність. Працюємо далі над вдосконаленням законодавства і наших практик для неупередженого і людиноцентричного правосуддя», — наголосив Андрій Костін.