Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Андрій Костін обговорив співпрацю зі Спецпредставницею Генсекретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфліктів

Генеральний прокурор Андрій Костін провів онлайн зустріч зі Спеціальним представником Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфліктів Прамілою Паттен. У ході зустрічі обговорили подальшу співпрацю та експертну підтримку у розслідуванні злочинів сексуального насильства під час війни в Україні.

Андрій Костін подякував Спецпредставниці ООН за швидку реакцію її команди на ситуацію в Україні, співпрацю з Офісом Генпрокурора та підтримку. Він поінформував, що за ініціативи Офісу Генпрокурора триває робота над розробкою Концепції комплексного захисту потерпілих від злочинів сексуального насильства в умовах збройного конфлікту. Кращі українські та міжнародні експерти, зокрема команда Спецпредставниці ООН, активно працюють над практичними рекомендаціями для забезпечення реабілітації потерпілих, запобігання повторній віктимізації. Імплементація Концепції дозволить ідентифікувати злочини та ефективно реагувати на випадки сексуального насильства.

Праміла Паттен відмітила активну позицію української сторони у питаннях співпраці та запевнила, що її офіс та вона особисто готові продовжувати активну роботу, зокрема безпосередньо в Україні.

Обговорили також можливість участі команди Спецпредставниці ООН у міжвідомчій робочій групі, яка включатиме в себе не лише прокурорів та органи слідства, але і широке коло міжнародних експертів, представників неурядових громадських організацій та дозволить пришвидшити процес координації експертної допомоги.

Сторони погодилися, що цілі та стратегічне партнерство інституцій повністю співпадають.