Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Андрій Костін: Наш обов’язок — максимально мобілізувати зусилля в Україні та світі щодо створення механізмів для повернення цивільних утримуваних та депортованих дітей

Генеральний прокурор Андрій Костін взяв участь у конференції «Свобода або страх», організованій з нагоди 75-ї річниці ухвалення Загальної декларації прав людини. 

«Складно уявити сьогодні людей більш відважних та вільних, ніж українці. І про це добре знає агресор. Саме тому утримує в неволі десятки тисяч людей, які відмовилися підкоритися окупації. Саме тому викрадає десятки тисяч наших дітей, народжених у вільній Україні. Намагається позбавити їх національної ідентичності, зламати та перевиховати у дусі тоталітарної пропаганди», – наголосив Андрій Костін.

Під час свого виступу Генпрокурор говорив про те, що робимо, аби повернути наших людей — і дорослих, і дітей — додому та притягнути до відповідальності винуватців злочинів проти них. 

«90% полонених та утримуваних піддаються тортурам або тому чи іншому виду насильства — фізичного чи психологічного. Катування в росії — не «ексцес виконавця». Це спланована державна політика», — зазначив Андрій Костін.

Він уточнив, що на всіх територіях, звільнених від ворога, виявлено катівні та місця незаконного утримання. Це 104 катівні у 8 областях України. Найбільша кількість катівень виявлена у Харківській області — 25 катівень, Запорізькій — 18, Херсонській — 11 та Донецькій — 10, а також 19 на території російської федерації. Генпрокурор акцентував, що якщо для повернення військовополонених існують міжнародно-правові механізми, то щодо цивільних утримуваних та депортованих дітей такі механізми відсутні. 

«Отже, ми маємо їх створити. Наш обов’язок — максимально мобілізувати для цього зусилля в Україні та світі. Адже кожен день зволікань означає нові тортури для бранців агресора», – констатував Андрій Костін.

Під час виступу Генпрокурор згадав розмову з американською правозахисницею Керрі Кеннеді, з якою він спілкувався щодо примусової депортації дітей. Вона сказала: «У вас є унікальний шанс. Так як вас підтримує міжнародна спільнота, не підтримували нікого. Якщо ви зможете зробити все для українських дітей і повернути їх додому — це буде надія для дітей, які зазнають подібних злочинів в усіх інших куточках світу». 

«Це справедливо і для інших видів воєнних злочинів. Україна б’ється за свободу у найбільшій війні з часів Другої світової. Багато викликів ми долаємо вперше за 75 років. І ми не маємо права зупинятися. Не лише заради України. Адже наша перемога означатиме свободу від страху для всього вільного світу», — наголосив Андрій Костін.