Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Активно співпрацювали з ворогом під час окупації – до 11 та 7 років увʼязнення засуджено двох жителів Харківщини

За підтримання публічного обвинувачення прокурорів Ізюмської та Куп’янської окружних прокуратур Харківської області двох жителів Харківщини визнано винними у колабораційній діяльності (ст. 111-1 КК України).

Прокурори довели, що мешканець Балаклії під час окупації працював у так званій «тимчасовій цивільній адміністрації».

Він активно провадив інформаційну діяльність із окупаційною адміністрацією, спрямовану на підтримку держави-агресора. Чоловік модерував процес підключення гучномовців на території міста, через які транслювалась російська пропаганда та радіо.

Вироком суду йому призначено покарання у виді 11 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, на строк 11 років з конфіскацією майна. До винесення вироку чоловік перебував під вартою. 

Друга засуджена – мешканка смт Шевченкове Куп’янського району, яка під час захоплення населеного пункту перейшла на бік загарбників. У серпні 2022 року вона добровільно обійняла посаду «в. о. завідуючої Шевченківського відділення Територіального центру соціального обслуговування ВЦА Куп’янського району Харківської області». 

Засуджена виконувала вказівки керівництва окупаційної адміністрації, брала участь у нарадах і проводила збори підлеглих. Для створення позитивного іміджу окупаційної влади вона отримувала так звану «гуманітарну допомогу» від рф і пропагандистську газету та в подальшому розповсюджувала їх серед підлеглих. 

Вироком суду їй призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 12 років.

Досудове розслідування здійснювалося ГУНП в Харківській області. Оперативний супровід — Управління СБУ в Харківської області.