Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
2 млн грн шкоди потерпілим щомісяця – у Луцьку викрито шахрайський кол-центр

За процесуального керівництва прокурорів Волинської обласної прокуратури викрито групу осіб у Луцьку, які організували шахрайський кол-центр (ч. 4, 5 ст. 190 КК України).

За даними слідства, учасники організованої групи телефонували громадянам різних країн, і називалися працівниками інвестиційної компанії. Шляхом обману і зловживання довірою вони схиляли співрозмовників до перерахування грошових коштів під приводом інвестування у криптовалюти, цінні папери та інші активи.

За оперативною інформацією, розмір завданої потерпілим від шахрайства шкоди становив близько 2 млн гривень щомісяця.

Під час обшуку в офісному приміщенні в Луцьку вилучено 25 комп’ютерів та 5 телефонів, які містять переписку з ошуканими іноземцями.

Окрім того, правоохоронці виявили також чорнові записи, серед яких – сценарії розмов з майбутніми потерпілими, які ошуканці застосовували, щоб заволодіти чужими грішми.

Під час обшуку в оселі двох керівників кол-центру вилучено чотири комп’ютери, банківські карти та договори.

Вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно.

Досудове розслідування здійснює ТУ ДБР у місті Львові за оперативного супроводу УСБУ у Волинській області, УСР ДСР Національної поліції України та ГУНП в області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.