Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
12000 доларів США за зняття з військового обліку ‒ підозрюються інструктор управління Одеського РТЦК та СП і начальниця управління сільської ради

За процесуального керівництва Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону повідомлено про підозру інструктору управління одного з відділів Одеського РТЦК та СП, а також начальниці управління сільської ради за фактами одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України).

За даними слідства, у серпні 2023 року сержант, діючи за попередньою змовою із невстановленими наразі військовими посадовими особами РТЦК
та СП, організував схему зняття з військового обліку громадян України призовного віку шляхом визнання їх непридатними до військової служби під час воєнного стану. 

З метою приховування своєї протиправної діяльності в ролі пособниці він залучив знайому йому начальницю управління сільської ради.

Правоохоронці затримали інструктора в порядку ст. 208 КПК України після одержання 12000 доларів США неправомірної вигоди. Вони призначались за виготовлення документів щодо зняття військовозобов’язаного з військового обліку.

Наразі готується клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Досліджується причетність інших військових посадових осіб Одеського РТЦК та СП до вчинення злочину.

Досудове розслідування та оперативний супровід здійснюють співробітники ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.