Понад 22 млн грн збитків на оренді кінотеатру «Київ» – підозрюють посадовців Департаменту комунальної власності та директора Київкінофільму (ФОТО)
13.10.2021

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру директору Департаменту комунальної власності м. Києва КМДА, його першому заступнику, а також директору КП «Київкінофільм» за фактом  службової  недбалості (ст. 367 КК України).

За даними слідства, у 2019 році перший заступник начальника  Департаменту та директор Київкінофільму уклали з приватним товариством трьохсторонній договір про оренду приміщень кінотеатру «Київ» площею понад 7 тис кв м. Орендна плата становила 2,1 млн грн. З червня по листопад 2019 року товариство здійснювало виплати у повному обсязі.

Однак у подальшому орендар звернувся до Департаменту комунальної власності м. Києва з проханням перевірити стан використання будівлі кінотеатру. У зв’язку з цим, директор Департаменту утворив комісію, яка вже наступного дня склала акт про зупинення виконання сторонами своїх зобов'язань по договору оренди в частині нарахування та сплати орендної плати через нібито неможливість використання орендарем приміщень кінотеатру.

Зазначений акт став підставою для припинення нарахування орендної плати, починаючи з грудня 2019 року. Він був підписаний представником балансоутримувача – директором КП «Київкінофільм» та керівником відділу Департаменту комунальної власності м. Києва.

В ході досудового розслідування встановлено, що складення вказаного акту не передбачено чинним законодавством, а порядок вирішення спорів в частині придатності об’єкта оренди до використання за цільовим призначенням відноситься до компетенції суду.

Крім того, згідно висновку комплексної судової будівельно-технічної експертизи приміщення кінотеатру «Київ» на теперішній час повністю придатне для експлуатації за цільовим призначенням – організації кінопоказів.

Такі дії посадовців завдали матеріальної шкоди територіальній громаді міста Києва на суму понад 22 млн грн у вигляді недоотриманих щомісячних орендних платежів.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Викрито правопорушення прокурорами спільно зі слідчими Шевченківського управління поліції ГУ Нацполіції у місті Києві за оперативного супроводу ГУ СБУ в м. Києві та Київській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 305