Вірусні атаки на понад 100 іноземних компаній зі збитками у 150 млн доларів США – викрито українського хакера (ФОТО)
04.10.2021

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито хакера, який причетний до здійснення атак на понад 100 іноземних компаній.

Ідентифікувати його вдалося в ході міжнародної спецоперації, проведеної Департаментом кіберполіції Нацполіції України та слідчим управлінням ГУ Нацполіції у м. Києві із залученням представників Інтерполу, Європолу, а також правоохоронних органів Республіки Франції та США.

За даними слідства, громадянин України розповсюдив шкідливе програмне забезпечення з метою подальшого вимагання грошових коштів у іноземних компаній за відновлення даних. Вірусне програмне забезпечення потрапляло у комп’ютерні системи корпорацій шляхом зламу програми для віддаленої роботи користувача із комп'ютером, а також через спам-розсилку. Після цього вірус здійснював шифрування даних, за відновлення доступу до яких з компаній вимагалися грошові кошти.

Внаслідок кібератак постраждало понад 100 іноземних компаній. Серед них відомі світові енергетична та туристична компанії, а також розробники техніки, яким завдано збитків на суму понад 150 млн доларів США.

В межах слідства правоохоронними органами, залученими до спецоперації, проведено обшуки на території міста Києва, Київської та Хмельницької областей за місцем проживання хакера та близьких до нього осіб. Вилучено грошові кошти на загальну суму понад 360 тис доларів США, комп’ютерну техніку, термінали мобільного зв’язку, транспортні засоби. Крім того, на криптогаманцях чоловіка заблоковано 1,3 мільйона доларів США. 

Досудове розслідування здійснюється за фактами несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 2 ст. 361, ч. 3 ст. 209 КК України).

Слідчі дії тривають.

кількість переглядів: 763