Блокування військової частини берегової охорони у Криму – повідомлено про підозру генерал-лейтенанту ЗС РФ (ФОТО)
22.09.2021

Прокурорами Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру командиру десантно-штурмової бригади Збройних Сил Російської Федерації, який на даний час у званні генерал-лейтенанта проходить службу у Південному військовому окрузі ЗС РФ у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України і ведення агресивної війни за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України).

За даними слідства, у березні 2014 року командир 31 окремої гвардійської десантно-штурмової бригади Повітряно-десантних військ ЗС РФ та близько 50 військовослужбовців під його керівництвом здійснили оточення периметру та заблокували військову частину А2320 (36-ту окрему бригаду берегової оборони ВМС ЗС України), дислоковану в с. Перевальне АР Крим.

На виконання вказівок командира бригади по периметру цієї військової частини було розміщено близько п’яти  броньованих автомобілів марки ГАЗ-2330 «Тигр», обладнаних кулеметами на даху, двох військових автомобілів «УАЗ» та десяти автомобілів «УРАЛ», що перешкоджали вільному виходу та виїзду з території військової частини.

У подальшому, командир десантно-штурмової бригади ЗС РФ надав наказ озброєним автоматичною стрілецькою зброєю та ручними протитанковими гранатами підлеглим військовослужбовцям оточити парк бойових машин військової частини А 2320, в якому знаходилось озброєння та військова техніка, що унеможливило доступ українських військовослужбовців до нього.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління Служби безпеки України.

Прокурорами та слідчими продовжується збір доказів причетності представників влади та службових осіб Збройних Сил Російської Федерації, до розв’язання і ведення агресивної війни проти України та вчинення інших злочинів, що призвели до окупації території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя з тим, щоб кожен, хто вчинив вказані кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку був притягнутий до передбаченої законом кримінальної відповідальності.

кількість переглядів: 775