Розтрата майже 42 млн грн бюджетних коштів – підозрюють двох екскерівників науково-дослідних інститутів (ФОТО)
20.09.2021

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру колишньому виконувачу обов’язків директора державного підприємства «Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та колишньому генеральному директору державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» за фактами службового підроблення та розтрати бюджетних коштів (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України).

За даними слідства, державні інститути проводили загальнонаціональну грошову оцінку земель сільгоспризначення за бюджетні кошти, на яку з державного бюджету було виділено 140 млн грн. Оцінка складалася з кількох етапів, один з яких – ґрунтові обстеження. З метою створення видимості діяльності з оцінки земель до офіційних документів було внесено недостовірні дані щодо кількості відібраних зразків ґрунту та вартості цих робіт. Насправді роботи виконувалися частково або взагалі не проводилися. Внаслідок дій посадових осіб державі було завдано збитків на суму близько 42 млн грн.

Заходи з документування та викриття проводилися прокурорами спільно зі слідчими Головного слідчого управління Нацполіції за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 257