Ввезення на територію України небезпечних відходів піску з Чорногорії – судитимуть керівника підприємства
17.09.2021

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно керівника підприємства, який, використовуючи завідомо підроблені документи, ввіз на територію України матеріали, що належать до категорії небезпечних відходів, які забороняються до ввезення (ч. 4 ст. 358, ч. 2  ст. 268 КК України).

Розслідуванням встановлено, що після неодноразової відмови від Міністерства енергетики і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів у наданні дозволу на транскордонне перевезення відходів піску з Чорногорії, суб’єкт господарювання  використав підроблені документи і ввіз  до м. Херсону 3,8 тис тонн відходів піску, що утворилися після піскоструменевої обробки днища суден. Результатами судової інженерно-екологічної експертизи підтверджено, що ці відходи відносяться до категорії небезпечних.

На підставі ухвали слідчого судді отримано дозвіл на технологічну переробку відходів піску. Враховуючи відсутність на території області суб’єктів господарювання, уповноважених на такі дії, обласною прокуратурою для вирішення цього питання та визначення місця переробки залучено Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1112