За розбещення та зґвалтування 10 неповнолітніх судитимуть мешканця Одеси
16.09.2021

Прокурори Приморської окружної прокуратури міста Одеси скерували до суду обвинувальний акт стосовно чоловіка, за фактами розбещення та  зґвалтувань неповнолітніх та малолітніх дівчат, а також виготовлення продукції порнографічного характеру за їх участі (ч.ч. 1, 2 ст. 156, ч.ч. 3, 4, 6 ст. 152, ч. 4 ст. 301 КК України).

За даними слідства, протягом 2016-2021 років обвинувачений, використовуючи псевдонім та фотографію свого сина в соціальній мережі «Вконтакте» та месенджерах «Telegram», «Viber», «WhatsApp», спілкувався з малолітніми та неповнолітніми дівчатами. Під час спілкування він вчиняв стосовно них розпусні дії, зокрема, вів цинічно-відверті розмови на сексуальні теми та надсилав їм зображення та відеозаписи порнографічного змісту. Увійшовши в довіру, він отримував від потерпілих фото інтимного характеру.

Дізнаючись на сторінках в соцмережах номери мобільних телефонів дівчат, він телефонував їм та представлявся співробітником поліції, який здійснює контроль за розповсюдженням в мережі Інтернет публікацій порнографічного характеру. Користуючись недосвідченістю підлітків, чоловік погрожував, що повідомить їх батькам, родичам та в школі, де вони навчались, про факти розповсюдження ними в мережі оголених фото та пропонував зустрітись під приводом обговорення та вирішення даної ситуації. Через погрози розголошення відомостей, що ганьблять їх честь та гідність, малолітні та неповнолітні потерпілі були змушені погодитись на зустрічі у малолюдному місці, під час яких обвинувачений ґвалтував їх.

В окремих випадках свої дії чоловік знімав на мобільний телефон з метою подальшого примушування дівчат до статевих зносин.

Слідством встановлено 10 потерпілих дівчат, з яких 6 стали жертвами неодноразових зґвалтувань. Всього встановлено 26 епізодів злочину.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Нацполіції в Одеській області за оперативного супроводу співробітників Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції Нацполіції.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 816