Ліквідовано злочинну організацію, яка вибивала гроші з підприємців на Харківщині (ФОТО)
05.08.2021

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора припинено діяльність злочинної організації, яка діяла на території Харківської області. Затримано сімох учасників, у тому числі організатора, підозрюваних у вимаганні, протидії законній господарській діяльності, а також створенні злочинної організації та участі у ній (ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 206, ч. 1, ч. 2 ст. 255 КК України).

За даними слідства, до діяльності злочинної організації було залучено близько 50 осіб, серед яких діючі правоохоронці та чоловіки з досвідом ведення бойових дій. Вони спеціалізувалися на вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів. Зокрема, вимагали від підприємців припинити займатися господарською діяльністю, також вимагали кошти у працівників закладів охорони здоров’я та суб’єктів господарювання, які надають ритуальні послуги на території міста Харкова і Харківської області. При цьому, вимагання супроводжувалося погрозами та застосуванням насильства до потерпілих та їх близьких родичів, умисним знищенням та пошкодженням автотранспорту.

Обсяг щомісячного «прибутку» злочинної організації сягав більше 1 млн грн.

Правоохоронцями проведено 55 обшуків за місцем проживання, в офісних приміщеннях членів злочинної організації та пов’язаних осіб. Вилучено зброю, боєприпаси, засоби зв'язку,  документи та грошові кошти.

Наразі вирішується питання про обрання затриманим запобіжних заходів. Досудове розслідування триває.

Викрито злочинну організацію прокурорами спільно зі співробітниками Головного слідчого управління та оперативними працівниками Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

 

кількість переглядів: 1963